Medikal Cilt Bakımı Etkinliği Düzenledik

İstanbul Kartal’da bulunan Swedish Sports Club’da 29 Temmuz Cumartesi günü düzenlenen “Medikal Cilt Bakımı”na ilgi son derece yoğun oldu. Etkinliğe katılan misafirler hem medikal cilt bakımı, lazer epilasyon hem de uzmanlarından medikal estetik ile ilgili en güncel ve en doğru bilgiyi öğrenme şansını elde ettiler. Firmaya özel % 50 indirim kampanyası da ses getirdi.


Etkinlik ile ilgili açıklama yapan Özel Pendik Bölge Hastanesi Medikal Estetik Bölümü Yöneticisi Ayfer Şahin şu açıklamada bulundu: “Medikal estetik alanında da ne yazık ki çok fazla bilgi kirliliği mevcut, özellikle internet başta olmak üzere bizlerin, hastalarımıza asla uygulamayacağımız tedavi yöntemleri ve kullanmayacağımız ürünlerin satışının ardı arkası kesilmiyor. Çok fazla taklit ürün  satılıyor ve maalesef bunların yol açtığı hasarı bazen geri döndürmek de mümkün olmuyor. Bu işin profesyonel yapılması çok önemli. Elbette imkanlarımız doğrultusunda evde de yapılabilecek uygulamalar olabilir. Ancak her işte olduğu gibi uzmanlarca yapılmasını öneriyoruz. Çünkü derimiz yaşayan bir organımız. Dış etkenler, stress, hava, yeme –içme alışkanlıkları, genetik faktörler cildimizde olumsuz etkiler bırakabiliyor. Bu olumsuzluklardan kurtulmak için size mutlaka profesyonel bakımları öneriyoruz. Her derinin farklı çözümlere ihtiyacı vardır. Bu yüzden de yapılan işlemlere göre bakımlarımızın periyotları var.

Bu bakımda amacımız ilk önce cildin analizini yapmak, bu analize göre uygun ürünleri kullanarak cildi temizlemektir. Bundan sonra yapacağımız tüm işlemler cilde daha iyi nüfuz edecek ve doğru sonuç alınmasını kolaylaştıracaktır.

Bu sebepten dolayı bizim hastalarımıza tavsiyemiz bu tür bakım ürünlerini kendi uzmanlarından tavsiye alarak bildikleri ve güvendikleri yerden temin etmeleridir. Aynı şekilde bu durum botoks,dolgu ve lazer epilasyon gibi hijyen ve deneyim isteyen işlemler için de geçerli. Bu tür uygulamaları her yerde değil, alanında uzman yerlerde yaptırmalanız çok önemli. Swedish Sports Club’a ayrıca bu etkinliğimizde bize destek verdiği için teşekkür ederiz.”

 

 

Paylaş